ЧОРНИЙ КОЛІР ЗІНИЦЬ

Ми носимо цей колір у собі. У своїх зіницях.

Якби прагнення мало барву – то лише чорну. Чорному кольору настільки миле світло, що він ловить його і не хоче відпускати. Чи то світлу такий милий чорний колір, що воно тягнеться до нього найбільше?

What are you longing for, my friend?

Чорна діра, яка прагне усього, і навіть світло не може її покинути.

Чорні зіниці, які спрагло вловлюють промені світла, що малюють світ у наших очах. Зіниці, задивлені у зоряне небо. У гру світла в бурульках. У танець дощу по калюжах. У милі обличчя. У фіолетовий відблиск воронячих крил. Чорні-чорні зіниці.

What are you longing for, my friend?

Чи бувало так, що ви дивилися своїми чорними зіницями на щось настільки прекрасне, що вам було аж боляче? Солодка мука від краси, що зводить серце. Від очей до серця – коротка відстань. Як від серця до очей. Сльози. Чисті, прозорі, гарячі, гіркі. Світлом сповнені.

Ви бачили сльози на картинах великих майстрів?

Чорний колір розтрісканих від спраги губ. Мука творця, що завершує своє оповідання чи картину і знає, що не зміг передати всього, що пережив у своїй уяві. Мука, коли ти не в силах дібрати слова, аби передати те, що відчуваєш. Мука, коли хочеш танцювати краще. Рух, точніший рух… Мука, коли відчуваєш у собі нестачу чогось – таланту, розуму чи чесності, наприклад. І ти спрагло хочеш… Хочеш того, що вважаєш прекрасним і чистим.

Чи можна випити зорі?

Craving.

О, скільки вогню приховано у чорноті вугілля чи нафти. Вогню, що випалює нас ізсередини. Дере горло.

Чи можна випити зорі?

Чорні діри намагаються. Але і вони, і вони вивергають всотану масу назад у Всесвіт. А ми? Страждаємо, жадаючи чогось. Страждаємо, маючи, бо маємо…недостатньо. Нам хочеться мати сильніше. А в нас бракує і маси, і чорноти, і гравітації, аби втримати усе, що нам миле, назавжди. Навіть чорні діри цього не можуть, а ми….

What are you longing for, my friend?

Ми навіть коли на новий автомобіль гроші збираємо, відчуваємо муку, що його ще немає з нами.

І коли від нас тікає вірш, який ми майже вловили. Майже! І коли ми вірш таки записуємо – а він недосконалий. Чи можна вловити вірш?

What are you longing for, my friend?

Ми фіксуємо миті у фотографіях, використовуючи чорноту об’єктивів. Але чи можна насправді упіймати мить на фотографію? Цілковито?

Чорний колір чорних дір.

Чорний колір зіниць.

Але! Чорний колір Богородиці у монастирі Монсеррат. Чорний колір Калі.

Чорний колір неба глибокої ночі.

Чорнозем.

Чому Крішна – чорний?

What are you longing for, my friend?